Różnice w jakości i cenach rękawic skórzanych powstają na etapie decyzji podejmowanych podczas produkcji. Skąd się biorą? Jest wiele czynników:
By zmiękczyć skórę, w procesie garbowania dodaje się wiele substancji chemicznych, głównie są to kwasy i siarczany chromu. Wysokiej jakości chemikalia są kosztowne, ale użycie takich surowców gwarantuje, że produkty są bezpieczne dla skóry dłoni oraz stabilnej jakości.
Dla zdrowia użytkowników wszystkie chemikalia użyte podczas produkcji powinny zostać wypłukane. U nas zawsze tak się dzieje.
Ręczne szlifowanie i prasowanie skóry zmiękcza ją, jednocześnie zwiększając jej wytrzymałość. Jest to bardzo drogi i pracochłonny proces. Dlatego na rynku można na spotkać rękawice sztywne, które trudno zgiąć.
Rękawice to produkt szybko zbywalny o stosunkowo krótkim czasie życia. Najważniejsza w ich produkcji jest powtarzalność i niezmienna jakość, aby każda para zapewniała dokładnie taką samą ochronę dłoni.
Niestety czasem dwoinę dzieli się na jeszcze cieńsze płaty, rozcinając płat skóry na dwa lub trzy. Zdecydowanie obniża to grubość skóry i w efekcie, zmniejsza jej jakość i właściwości ochronne.
Zobacz również: https://tegro.pl/strefa-wiedzy-pl/dlaczego-rekawice-skorzane-sa-tak-popularne/